3. novembra 2017

A DOSŤ!

Priateľov nikdy nestrácame. Strácame len tých, ktorí sa nich hrali.. Obrázok s týmito múdrymi slovami mi nedávno poslala jedna z mojich skutočných kamarátok. Uvedomila som si, že je to naozaj tak. Faloš, pretvárka a nekonečná vypočítavosť vládnu svetu. Žiaľ, potom na to doplácajú dôverčiví ľudia s dobrým srdcom a ešte lepšími úmyslami. Ako ja. Nejak automaticky očakávam, že všetko to, čo investujem ja, sa mi vráti aj z druhej strany. Zbytočne. Takto to asi nefunguje..

Povedala som si dosť! Nemám čas ani chuť sa ďalej zapodievať ľuďmi, ktorí si to absolútne nezaslúžia, sú nevďační a jednoducho mi za to nestoja. Už nie. Radšej si budem ostrovom sama pre seba a pre tých pár, na ktorých sa naozaj môžem spoľahnúť a ktorí pri mne stoja aj v dobrom aj v zlom. Kvalita nad kvantitu, ako vo všetkom!


Najsmutnejšie je, že tí, ktorých sa to týka, si myslia, že je všetko v poriadku. Že je v poriadku ozvať sa výhradne vtedy, keď niečo potrebujú. Že sa vôbec netreba zaujímať o to, ako sa ten druhý má a čo má v živote nové. Že si niektoré do očí bijúce veci nevedia alebo nechcú priznať, aj keď je všetko nad slnko jasné. 


Pred časom ma veľmi pobavila vetička, že závisť je slovenským národným športom. A veru niečo na tom bude. Ja nie som závistlivý človek, viem sa tešiť z úspechu druhých a každému doprajem, čo si zaslúži. Ale tiež si myslím, že karma je zdarma.

Dosť bolo filozofovania na túto tému, dosť bolo aj trápenia sa pre ľudí a veci, ktoré nezmením. Niekedy stačí vyliať si srdce a dušu a spraviť hrubú čiaru. Tak ju teraz pomyselne robím. Dvojitú, pre istotu.

džínsy - topshop
bunda - muubaa
sveter - lindex
tričko - j.crew
kabelka - 3.1 phillip lim
topánky - nike
okuliare - quay australiaPS: Najlepším miestom na vyčistenie hlavy je jednoznačne príroda!
fotené v areáli hotela Tri StudničkySHARE:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

Blogger Template Created by pipdig