2. októbra 2017

SEBAVEDOMIE


Nikdy som nepatrila k prirodzene sebavedomým dievčatám. Asi to bolo tým, že som odjakživa vyčnievala z priemeru, a to doslova. Moje okolie mi to vtedy žiaľ dávalo aj pocítiť. Nikdy som nebola tá, ktorej dvorilo sto chalanov v zástupe a úprimne, v dobe dospievania ma to dosť trápilo. Nenosila a ani nenosím veľkosť S a veľmi dlho mi trvalo, kým som si uvedomila, že s veľkosťou oblečenia nemá krása nič spoločné. Ani sebavedomie nie..
Onedlho mám tridsať a naozaj nikdy som sa necítila lepšie vo svojej koži. Som aká som a v prvom rade som sa naučila akceptovať samú seba so všetkými chybami ale hlavne so všetkými mojimi prednosťami. Hoci niekedy neviem presne, čo chcem, viem, čo rozhodne od života nechcem. Som netrpezlivá a náročná ale aj citlivá a obetavá. Naučila som sa mať rada svoje krivky, vďaka ktorým vyzerám žensky. Mám rada aj svoje nie úplne rovné zuby, ktoré sú však prirodzene biele a baví ma ich ceriť na svet čím ďalej tým viac. Vďaka mojim smiešnym hypermobilným kĺbom je pre mňa joga oveľa jednoduchšia. Skrotila som svoju tvrdohlavosť, otvorila som sa novým možnostiam a nabrala odvahu žiť život podľa seba. Presne to isté by mal spraviť každý. Začať treba od seba. Sebavedomie je v nás, nikto nám ho nedá ani ho nezískame, musíme ho jednoducho nájsť vo svojom vnútri. Ako? Robme veci, ktoré nás napĺňajú a robia šťastnými, pochváľme sa, rozvíjajme to, v čom sme dobrí. Život je príliš krátky na to, aby sme sa zbytočne zapodievali maličkosťami a strácali drahocenný čas. Nádych, výdych, vypnúť hruď, nahodiť úsmev a ide sa! Who run the world? GIRLS! :) 
sukňa - asos
rolák - h&m
topánky - vagabond
klobúk - asos
ruksak - farfalla mia
okuliare - quay australia


foto: Tanya
Bobria hrádza v obci Kuchyňa
 

SHARE:

5 komentárov

  1. Hezké boty, odkud je máš? Po podobných už nějaký čas koukám, ale neví, jestli jsou vůbec praktické i na delší výlety? :) A pod jakým výrazem je vlastně hledat? Nakupuju většinou boty na Eobuv, ale nějak mi nefunguje filtr, když nevím, co mám filtrovat :D

    A třicítka je super, také se po jejím překročení cítím mnohem líp, co se týká právě sebevědomí :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig