23. októbra 2017

Miláno


Miláno bolo vždy mojim cestovateľským snom. Mesto plné štýlových ľudí a luxusných butikov zvučných mien. Presne takto som si ho predstavovala a moja predstava sa naplnila do bodky. S dvomi  kamoškami sme využili akciu na letenky a tešili sme sa na predĺžený októbrový víkend v Taliansku. Nebol to prvý ani posledný takýto výlet, víkendové spoznávačky plánujeme aj v budúcnosti. Je úžasné len tak si na pár dní odletieť z reality..
 

Ubytovanie väčšinou riešime cez smart ponuky na bookingu alebo cez airbnb. Tentokrát sme si zvolili aj raňajky v hoteli a bolo to najlepšie rozhodnutie. Nie že by sme nemali rady každý deň raňajky na inom mieste, ale tých miest tam bolo neskutočne málo! V okolí hotela ani v úplnom centre sme viackrát nevedeli nájsť klasickú kaviareň, kde by si oddýchli naše nachodené nohy. 


Chodili sme prevažne peši, presne tak, ako mestá spoznávam najradšej. Dve najznámejšie turistické lákadlá - katedrála Duomo a Galéria Viktora Emanuela II. boli asi pätnásť minút chôdze od hotela. Úprimne, v Miláne toho nie je až toľko na pozeranie, ale na nákupy je tam príležitostí neúrekom. Potešila som seba aj sis svetrom z & other stories, ktorý uvidíte v ďalšom outfitovom poste. Neuveríte, ale nie je čierny!


Zbaliť sa na štyri dni zvládam už s prehľadom aj vďaka tomu, že väčšinou volím jednoduché navzájom ľahko kombinovateľné kúsky. Bez čiernej by bol môj život nepredstaviteľný, je to jednoducho moja farba. Najpohodlnejšia obuv na objavovanie nových miest sú pre mňa conversky. Červená baretka je suvenírom ešte z aprílového Paríža a tento trend sa mi veru veľmi páči. Na podobné výlety sa mi osvedčil môj ruksak Farfalla Mia, má bezpečné zapínanie zo zadnej strany, takže sa o svoje veci  nebojím ani v preplnenom metre. Galéria Viktora Emanuela II. 


Na streche katedrály Duomo.. 


kabát - zara
džínsy - topshop
topánky - converse
ruksak - farfalla mia
okuliare - tom ford Mojou najbližšou destináciou bude asi Praha a Viedeň v období Vianoc, potom Barcelona vo februári a ešte jedna špeciálna dovolenka, na ktorú sa veľmi teším. Budúci rok by som rada navštívila aj Štokholm a Edinburgh. Aké sú Vaše cestovateľské sny? 
Foto: Tanya 


SHARE:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

Blogger Template Created by pipdig