2. mája 2017

Obľúbenci


Nie vždy je to na mojom blogu len o handrách a šminkách. Dnes som sa rozhodla s Vami podeliť o vecičky, ktoré mi v posledných mesiacoch robia radosť viac než tie ostatné. Dokonca sú podľa mňa také skvelé, že ich jednoducho musíte vyskúšať. 




Nie som veľmi technický typ a rôzne vychytávky a novinky ma nechávajú väčšinou chladnou. Na počúvanie hudby mi úplne stačil mobil, no keď naši vyhrali tento mini repráčik, rozhodla som sa mu dať šancu a odvtedy ho používam stále. Pomocou bluetooth sa pripojí na každý mobil a aj vzhľadom na svoju (ne)veľkosť má prekvapivo skvelý zvuk. Vďaka nemu aj moji susedia už dôverne poznajú moje Spotify playlisty kde pravidelne Robbieho strieda Ed :) 



Sviečky dodajú každému domu či bytu útulnosť a hrejivý pocit domova. Sójovú sviečku som vďaka Quirky Sense mala možnosť vyskúšať prvýkrát a musím povedať, že nesklamala. Vybrala som si sviežu vôňu figy, ktorá sa k teplejším jarným dňom hodí viac, než moje typické vanilkové. Sviečky značky Vintage Candella pochádzajú z Lotyšska a sú vyrobené zo 100% sójového vosku s ohľadom na životné prostredie a ľudské zdravie. Navyše sú vďaka originálnemu vintage obalu krásnym doplnkom do každej domácnosti. 

Chanel Coco Mademoiselle


Jednodznačne moja najobľúbenejšia vôňa ever. Začala som ju používať ešte pred mnohými rokmi, kedy som ju necítila na každej druhej žene na ulici.. Pre mňa však ostane navždy výnimočnou, spája sa mi s mnohými spomienkami a vždy bude mať čestné miesto v mojej zbierke parfémov. 

Bourjois Healthy Mix Makeup


Keď sa na začiatku roka na pultoch predajní objavil "vynovený" healthy mix, neváhala som ani chvíľu a musela som ho vyskúšať. Najsvetlejší odtieň na moju snehulienkovskú zimnú pleť sadol ako uliaty a to nie je jeho jediné pozitívum. Vlastne pozitív má veľa, preto ho používam denne a mám už druhé balenie za sebou. Má krásnu stredne kryciu schopnosť, ľahúčko sa do pleti zapracováva a vydrží naozaj celý deň. Ja na jeho aplikáciu používam Beautyblender alebo penový aplikátor od Real Techniques. Je jednoducho perfektný!

Mengeleho dievča


Priznám sa, v posledných rokoch som čítaním kníh strávila oveľa menej času ako by som chcela. Je pravdou, že zvyknem počúvať audioknihy ale takú klasickú som v rukách nedržala dlho. Až donedávna. Mengeleho dievča ma dostalo. Už po prvých pár stranách som sa neubránila slzám, no veľmi silný príbeh pani Violy vo mne zanechal hlbokú stopu. Pri jej čítaní som si uvedomila jednu veľmi dôležitú vec. Za žiadnych okolností nesmieme dopustiť, aby sa hrôza koncentračných táborov alebo osočovanie akejkoľvek ľudskej inakosti zopakovalo.. 


PS: Dala som si s blogom trošku pauzu, ktorá bola spôsobená menším znechutením zo slovenskej blogosféry.. Každopádne ĎAKUJEM každému jednému z mojich čitateľov za úprimné hlasy v ankete Bloger roka 2017. Či skôr Žobrák roka..?! 




SHARE:

1 komentár

  1. Já už si konečně musím očichat Coco Mademoiselle, vypadá jako vůně, která by mi mohla sednout. Burjois Healthy Mix mi bohužel nedrží, finish dělá pěkný, ale jen tak prvních pár hodin a já preferuji spíš dlouhodobější výdrž :)

    OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig