1. januára 2017

NOVOROČNÉ PREDSAVZATIA


Dávate si novoročné predsavzatia? A zvyknete ich potom aj dodržať? Ja som si uplynulé roky nezvykla dávať žiadne špeciálne, alebo len také klasické, že od zajtra začnem cvičiť, jesť superzdravo a podobne. Tento rok som sa to celé rozhodla poňať trošku inak. V roku 2017 si chcem plniť sny, viac ako doteraz. Aktívnejšie pristupovať k svojmu životu, nestrácať čas hlúposťami a s ľuďmi, ktorí si to nezaslúžia. Jednoducho chcem a budem robiť veci, ktoré ma napĺňajú, bavia a môj život nejakým spôsobom obohacujú. Byť prosto šťastná! 


Jedným z prvých cieľov je viac cestovať. Jasné, že to závisí od mnohých faktorov, ale keď sa bude dať, tak by som chcela byť niekde často a hlavne ďaleko. Milujem spoznávať nové krajiny, nové miesta, mestá, tradície, jedlá, ľudí.. Srí Lanka, Zanzibar, Dubaj, Thajsko, Amsterdam, Los Angeles.. Už mi to veľmi chýba!


V januári nastupujem po dvoch rokoch do novej práce, čo bude pre mňa tiež veľká výzva. Noví ľudia, nové úlohy a aj samotná náplň práce. Všetko to bude vyžadovať veľa štúdia a vzdelávania, no vždy lepšie ako stagnácia a jednotvárnosť, ktoré boli dôvodom odchodu z môjho predchádzajúceho pôsobiska. Cítim, že to bol ten najsprávnejší krok a veľmi sa teším z novej príležitosti. 


Budem robiť všetko pre to, aby som sa cítila dobre a spokojne sama so sebou. S týmto som už vlastne začala v decembri, kedy som začala navštevovať kliniku Esthetic, kde riešime moju problematickú pleť. Po ukončení celej liečby sa o výsledky a celý priebeh určite podelím aj tu, na blogu. O čom ste sa už mohli dočitať je microblading obočia, ktorý som tiež podstúpila ešte v decembri. Ďalšou zmenou bolo skrátenie vlasov a vo februári ma čaká po viac ako dvoch rokoch aj nová farba. S týmto bodom určite súvisí aj zdravá životospráva. Veľmi by som si chcela doma viac variť zdravé a chutné jedlá. Vzorom v tomto mi je moja malá sis, ktorá si varí prevažne vegánsku stravu a vyzerá tak dobre ako ešte nikdy. Pravidelne chodí na svojej postave aj makať a má môj obrovský obdiv za vytrvalosť. Bodaj by ma aspoň z polovice týmto nakazila! 


Naplno sa chcem venovať aj blogu. Za tie roky, čo ho tvorím, sa stal mojou neodmysliteľnou súčasťou. Už si ani nevim predstaviť, že by som ho nemala. Cítim, že rok 2017 bude v slovenskej blogosfére prelomový a dúfam, že sa to pozitívne odzrkadlí aj na tom mojom. Stále sa chcem zlepšovať a prinášať svojim čitateľom čo najkvalitnejši a najzaujímavejší obsah. Chcela by som absolvovať poriadny fotografický kurz, naučiť sa dokonale ovládať svoje fotoaparáty, naučiť sa krásne upravovať fotky a strihať videá. Viem, že som to spomínala už veľakrát, ale až teraz sa cítim naozaj "ready" vhupnúť aj do sveta youtube. Nakuknúť by som chcela aj do marketingových vôd, táto oblasť je pre mňa zatiaľ španielskou dedinou, no chcela by som sa naučiť oveľa viac a hlavne v súvislosti s blogom ako čoraz populárnejším reklamným priestorom. Veľmi ma láka aj kurz stylingu, či workshop módního blogování, ale uvidíme, ako to všetko budem zvládať a stíhať. 


Na to, aby človek mohol poriadne fungovať potrebuje aj kvalitný odpočinok. Ja osobne milujem len tak sa doma válať pri pozeraní obľúbených youtuberov, s počítačom na kolenách a skvelou kávou v ruke. Život plynie neskutočne rýchlo a občas sa treba zastaviť a užiť si pár minút relaxu, načerpať inšpiráciu a sily do ďalších dní. Chystám sa prečítať si aj knihu venovanú presne tomuto, fenoménu HYGGE a veľmi sa na to teším. Aké su Vaše tohtoročné predsavzatia a ciele? 


PS: Za skvelé fotografie ďakujem človeku, ktorý ma pozná ako svoje topánky a roky mi nezištne pomáha. Majo, ďakujem za ochotu a trpezlivosť, viem, že to so mnou nie je vždy jednoduché, ale ty to zvládaš s prehľadom 😉


Želám Vám všetkým, aby rok 2017 bol rokom splnených snov, túžob a cieľov! 
UložiťUložiťUložiťUložiťUložiťUložiť
SHARE:

4 komentáre

  1. Takže si predsa len zakotvila vo vyštudovanom obore �� ? Držím palce nech si spokojná a darí sa ti ��

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pekný článok....a držím palce, aby sa predsavzatia a plány splnili ;)

    http://chicmisses.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig