18. decembra 2016

Microblading - cesta k dokonalému obočiu


Až sedemdesiat percent z celkového výrazu tváre tvorí obočie. Zdá sa Vám to prehnané? Mne určite nie. Obočie je práve tou črtou, ktorá vie tvár krásne zvýrazniť, ale aj naopak, celkový dojem pokaziť. Časy, kedy platilo "čím tenšie, tým lepšie" sú už chvalabohu dávno za nami a do popredia sa dostáva prirodzenosť. Komu nebolo do vienka nadelené husté obočie ako má Cara Delevigne si vie jednoducho dopomôcť líčením. Na trhu je neúrekom rôznych produktov, ceruzky, tiene, gély.. Stačí si len vybrať ten najvhodnejší. No a komu sa nechce líčiť a aj tak chce mať dokonalý oblúk, pre toho tiež existuje skvelé riešenie. Microblading obočia je podľa môjho názoru najdokonalejší spôsob, ako dosiahnuť naozaj prirodzený výsledok. Čo to vlastne ten microblading je? Pri microbladingu ide vlastne o semipermanentné tetovanie obočia, ktoré sa nerobí tetovacím prístrojom ale malými jednorazovými čepielkami. Tetujú sa jednotlivé chĺpky, a to nie len tak. Správna kozmetička, ktorej sa zveríte do rúk by mala presne vedieť, aký tvar sa hodí k vašej tvári, kde má obočie začínať a kde končiť. Značnú časť celej procedúry, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, tvorilo práve meranie a určovanie výsledného tvaru. Jednotlivé vytetované chĺpky by mali byť v smere rastu vašich reálnych, aby bol výsledný efekt čo najprirodzenejší. Nevyhnutné je aj zvoliť správny odtieň pigmentu, ktorý sa pri microbladingu použije, a ktorý by mal dokonale korešpondovať s farbou vášho obočia a vlasov. Ako to celé prebiehalo?


Po zmeraní a určení tvaru sa na obočie nanesie gél na znecitlivenie. Nemôžem povedať, že by to celé nebolo nepríjemné, alebo že by to miestami nebolelo, no dalo sa to úplne v pohode vydržať. Jedniné, čo ma veľmi prekvapilo a zaskočilo je zvuk, ktorý pri tom vzniká. Áno, zvuk. Dalo by sa to prirovnať k škriabaniu ostrou čepeľou o sklo, ale aj na to sa dá po chvíľke zvyknúť. Po mesiaci od prvého zákroku treba absolvovať ešte jeden, kedy sa doplnia ďalšie chýbajúce chĺpky. Po dvoch takýchto sedeniach by mal výsledný efekt vydržať asi rok. Keďže použitý pigment telo časom prirodzene odbúrava, je to veľmi individuálne, niekomu to vydrží dlhšie, niekomu kratšie. Následná starostlivosť po zákroku je veľmi nenáročná, pár dní si treba obočie čistiť len tampónikom namočeným v teplej vode, natierať Bepathenom a do úplného zahojenia raniek nepoužívať žiadne iné produkty. 


Ja osobne som sa pre microblading rozhodla preto, lebo úprava a líčenie obočia mi každé ráno zabrali  veľa času a chcela som si tento proces zjednodušiť. Fotografie v článku vznikli dva dni po sedení, nemám na nich žiaden produkt. Neskôr som začala používať bezfarebný gél, keďže moje chĺpky bez neho nedržia v požadovanom tvare. Druhé, konečné sedenie mám naplánované na začiatok januára. Cena microbladingu sa pohybuje od 150 do 200 EUR a ja som svoj absolvovala u šikovnej Beátky v Bratislave. S momentálnym výsledkom som nadmieru spokojná a určite odporúčam microblading všetkým, ktorí túžia po krásnom prirodzenom obočí. 


Ak máte nejaké ďalšie otázky, pokojne sa pýtajte v komentároch, rada všetky zodpoviem.

A nezabúdajte, že obočie, to nie sú dvojičky, ale sestry! 😉SHARE:

5 komentárov

 1. Naozaj nádherný výsledok, mňa obočie tiež riadne trápi, takže niečo také by som vyskúšala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam microblading! Mám uľahčené ranné líčenie o celých desať minút!!! :)

   Odstrániť
 2. Ja tiež rozmýšľam že by som to vyskúšala ale obávam sa toho ako to bude vyzrerať po dlhšej dobe , nieje problém s tým keď sa to stráca ? Ako to vyzerá?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, práve nedávno som písala príspevok na moju fb stránku o tom, ako som na tom s odstupom času. Mám zmiešanú pleť a žiaľ, moje telo začalo rozkladať pigment veľmi skoro. Už asi po 3 mesiacoch som si musela obočie znova dokresľovať. Teraz, takmer po roku od prvého sedenia mám obočie celkom vstrebané. Nezavrhujem túto metódu, je to stále podľa mňa tá najsprávnejšia na dosiahnutie krásneho prirodzeného obočia. Plánujem ísť na microblading znova, na začiatku budúceho roka, ale tentokrát chcem skúsiť Phi Brows.

   Odstrániť
 3. So všetkým súhlasím, až na starostlivosť po zákroku.7-10dni po zákroku,sa obočie nemôže vôbec dostať do kontaktu s vodou a duplom nie teplou.Takze ziadnym tamponom namocenym vo vode, pokiaľ si nechcete obočie zničiť.

  OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig