7. júla 2016

The Best Makeup Brushes


Čaru líčenia, mejkapu a všetkých tých krásnych produktov som prepadla asi pred piatimi rokmi. O tom, že nie som v tejto oblasti "len" priemerná žena svedčí aj množstvo mojich maľovátok a štetcov. Za tie roky som vyskúšala množstvo rôznych značiek až som si nejak prirodzene vytriedila zopár, ktoré používam naozaj denne. Presvedčila som sa o tom, že aj pri štetcoch platí staré známe kvalita nad kvantitu. Tu je moja jedenástka, na ktorú naozaj nedám dopustiť. 

Značky ako Sephora, Real Techniques, Zoeva, MAC a Sigma patria rozhdone medzi top na trhu a hoci nie sú lacné, podľa mňa nezruinujú ani žiaden rodinný rozpočet.


Z ľava:

Sephora Pro Flawless Airbrush Brush #56 - asi najlepší štetec na nanášanie mejkapu, aký som kedy mala. Videla som ho u niektorej zo zahraničných youtuberiek a keď ich konečne začali predávať aj v pražskej Sephore, musel byť môj. 

Real Techniques Multi-task Brush - tento štetec používam na nanášanie bronzera. Prehnané kontúrovanie nie je "môj šialok kávy" ale jemne nanesený bronzer vie tvár krásne oživiť a nepôsobí tak jednoliato. Škoda, že sa dá zohnať len ako súčasť sady. 

Real Techniques Bold Metals Collection: 100 Arched Powder Brush - nádherný zlatý a v perfektnej veľkosti na púder. Dlho som čakala, kedy táto kolekcia bude dostupná v online shopoch, ktoré shippujú na Slovensko a stálo to za to. S takýmito profesionálnymi a kvalitnými štetcami je naozaj radosť pracovať. 

Real Techniques Blush Brush - na nanášanie lícenky je naozaj ako stvorený! Vďaka mäkkým štetinkám naberie len toľko pigmentu, koľko je potrebné a jednoducho ho vyblenduje dostratena. 

Real Techniques Setting Brush - dávno neplatí, že každý štetec sa má používať len na nanášanie produktu podľa jeho názvu. Ja napríklad tento používam na rozjasňovač alebo highlighter a veľmi sa mi osvedčil. 

Real Techniques Contour Brush - tu tiež platí, že netreba používať štetec len na to, na čo bol pôvodne vyrobený. Tento kontúrovací používam na zafixovanie korektora pod očami púdrom. Veľkosťou i tvrdosťou štetín je na to podľa mňa ako stvorený. Netreba sa báť a treba skúšať a nájsť to, čo najlepšie sadne Vám. Bohužiaľ je tiež len súčasťou setu. 

ZOEVA 231 Luxe Petit Crease Brush - tiež súčasť setu, no dá sa kúpiť aj samostatne. Má perfektnú veľkosť na nanášanie tieňa na spodné očné viečko, či na vyblendovanie krémového tieňa na celom oku dostratena. 

MAC 217 Blending Brush - tento štetec môžem pokojne nazvať kultovým, nesmie chýbať vo výbave žiadneho vizážistu. Dlho som mu odolávala, no bol jednou z vecí, ktoré som si ako prvé kúpila v predajni v bratislavskom Auparku. Na nanášanie tieňa do záhybu oka a jeho následné vyblendovanie dostratena je perfektný, iný už nechcem :) 

Real Techniques Bold Metals Collection: 200 Oval Shadow Brush - opäť sa stačí naň pozrieť a jeho krása Vás očarí. Neskutočne dobre sa s ním pracuje, v nanášaní tieňa na celé pohyblivé viečko, ba dokonca aj to spodné, je hotový expert! 

Sigma E30 - Pencil Brush - jeden z vôbec prvých štetcov, ktoré som si zaobstarala a používam dodnes. Ideálny na nanášanie tieňa na spodné viečko, či vyblendovanie ceruzkovej očnej linky na hornom či spodnom viečku. Je najpraktockejší a poradí si s každým detailom, ktorý chcem v líčení dosiahnuť. 

Sigma E35 - Tapered Blending Brush - mám ho rovnako dlho ako predchádzajúci spomenutý. Používam ho na finálne doklepnutie očného mejkapu, na vytieňovanie dostratena, pretože nie je nič horšie, ako ostré prechody v líčení tam, kde byť nemajú. 


Aké su Vaše najobľúbenejšie a najpoužívanejšie štetce? 


SHARE:

8 komentárov

 1. Moje oblibence jsou stetce od Real Techniques. Jsou proste super!

  Anastasiia G
  anastasiiag.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já mám teď Zoeva štětce a ještě jsem si teď objednala Real Techniques na které je samá chvála. Doufám že brzy ještě objednám nějakou sadu Sigma :) Štětců totiž není nikdy dost :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja som kedysi len objednavala a objednavala a potom sa mi tato finalna jedenastka vlastne vykrystalizovala sama :)

   Odstrániť
 3. Tomu hovorím pekná zbierka. Ja som čo sa týka štetcov podľahla značke Sephora, ale nejakú dobu už poškuľujem po značke Zoeva :)

  MargiFashion

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Máme spoustu stejných oblíbených! :-) 231 od Zoevy je také jeden z mých nejoblíbenějších na stíny. RT blush brush miluji na pudrové bronzery a contouring na rozjasňovač! Můj nejmilejší štětec na tvář je Luxe face definer od Zoevy a Bronzer brush od Bobbi Brown a na oči určitě Eye blending také od Bobbi <3

  OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig