22. mája 2016

Glutenfree Raspberry Muffins


K mojej ideálnej víkendovej pohodičke určite patrí aj pečenie. Hoci už  pár týždňov musím dodržiavať bezlepkovú diétu kvôli silnej intolerancii, koláčikov sa nechcem úplne vzdať, najmä tých domácich. Prešla som pár receptov na muffiny na nete a nakoniec som si pozliepala ten svoj, ktorý je dokonca aj bezlaktózový.  Mala som celkom obavy ako to celé dopadne, no vypálilo to fantasticky a pochutila som si nie len ja, ale aj moje "lepkové" okolie :) 

I love weekend baking even though I'm on gluten free diet. I made up my own very delicious and easy recipe for gluten free raspberry muffins. They are even lactose free! I was a bit worried when making them but they were amazing even for my gluten friends :) 
Potrebujeme:
2 vajíčka
250g bezlepkovej múky
120g trstinového cukru
vanilkový cukor
1dl kokosového oleja
1 PL kypriaceho prášku z vínneho kameňa
1 PL nepraženého kakaa
1PL kukuričného škrobu
2dl mandľového mlieka 
200g čerstvých malín

Postup:
Vajíčka vymiešame s trstinovým a vanilkovým cukrom, pridáme kokosový olej a mandľové mlieko. V druhej miske zmiešame múku, kypriaci prášok, kukuričný škrob a kakao. Suché a mokré ingrediencie spojíme a dôkladne vymiešame. Nakoniec pridáme maliny a premiešame len ľahúčko, nech ich nepopučíme. Papierové košíčky na muffiny poukaldáme do muffinového plechu a naplníme ich cestom asi do 3/4. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov približne 25 minút. 
Dobrú chuť! :) 
SHARE:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

Blogger Template Created by pipdig