17. apríla 2016

Workshop: Večerné a svadobné líčenie s fame.sk


Uplynulú nedeľu som strávila inak, ako zvyčajne, oveľa akčnejšie a zábavnejšie. Bola som pozvaná na workshop večerného a svadobného líčenia, ktorý organizuje FAME - Fashion and Media Education. V tejto spoločnosti som pred pár rokmi absolvovala kurz IMAGE MAKER, takže štetce a paletky mi nie sú cudzie. Okrem toho, ak ma sledujete pravidelne, určite viete, že sa líčeniu a vizážistike vo voľnom čase príležitostne venujem. 


Spoločnosť FAME sídli v originálnych industriálnych priestoroch Refinery Gallery v Bratislave. Od čias mojho prvého kurzu u nich sa poridane rozrástli, a to nie len čo sa priestorov týka, ale aj ich vybavenia. Pre potreby workshopov a kurzov sú k dispozícii dve veľké miestnosti, jedna pre teoretickú časť a druhá pre časť praktickú, kompletne zariadená kuchynka a profi ateliér na záverečné fotenie. Pre každú účastníčku kurzu boli pripravené písacie potreby, blender na mejkap a umelé riasy.  Okrem toho sme si mohli vybrať zo širokej ponuky občerstvenia, voda, káva, čaj, ovocie, niečo sladké a aj o obed bolo postarané perfektne. 
Samotný kurz trval asi sedem hodín. Úvod patril slovám lektorky Lucie Šenkovej, ktorá po teoretickej stránke zhrnula ako by mal vyzerať správny svadobný a večerný mejkap. Neskôr nám to prakticky predviedla na krásnej modelke, ktorej polovicu tváre nalíčila ako nevestu a druhú polovicu výraznejšie, na večierok či ples. Po obede sme sa líčidiel už chopili my. Za úlohu sme dostali svoju modelku nalíčiť na svadbu a spraviť jej aj nejaký účes. Ja som dostala jemú blondýnku s modrými očami, v ktorej som hneď videla vílu a jej svadbu na rozkvitnutej lúke. Zvolila som len jemné zemité tiene a ležérny rybí chvost. Hoci lektorka nebola s výsledkom veľmi spokojná, pretože som nespravila tradičný svadobný mejkap podobný tomu jej, ja som spokojná bola. Myslím si, že aj líčenie je istou formou umenia, na ktorú môžeme mať viacero názorov a pohľadov. Sto ľudí, sto chutí. Po nafotení prvého looku fotografkou v ateléri sme tento mali pretvoriť na look večerný. Pre krátkosť času som len zintenzívnila očné tiene a farbu pier. Účes ostal jednoduchý, vysoký cop, ktorý je na party podľa mňa skvelý a nikdy nevyjde z módy. Modelke chýbali už len jedny malé čierne a keby nebola nedeľa, mohla by hneď vyraziť do ulíc :) Spoločnosť FAME ponúka na výber množstvo kurzov z oblasti krásy, módy, či dokonca z marketingu. Určite ich odporúčam, ak sa chcete zdokonaliť v líčení, alebo prehĺbiť svoje fashion vedomosti. Na mojom FACEBOOKU SIMPLY NINA prebieha súťaž o päť zľavových poukážok na ľubovolný workshop od fame.sk, tak neváhajte a zapojte sa! 

SHARE:

2 komentáre

Blogger Template Created by pipdig