6. apríla 2016

Wella EIMI & Me


Príbeh mojich vlasov sa v mojich dvadsiatich siedmych rokoch skladá z nespočetného množstva kapitol. Všetko sa to začalo niekedy pred mojim nástupom na strednú školu, kedy som si konečne mohla dať spraviť melír. Bola som šťastím bez seba, vtedy som bola jedna z posledných, ktoré si v partii nefarbili vlasy. Od tej doby som na svojej hlave vyskúšala všetko možné, od úplne svetlej platinovej blond až po takmer čiernu a všetky odtiene medzi tým. Nikdy som si vlasy nefarbila doma, vždy vždy vždy som pri svojich experimentoch navštívila svoju kaderníčku. Takéto zásahy určite patria do rúk odborníka, inak to môže dopadnúť katastrofálne. Moja milá kaderníčka ma zvykla vítať otázkou "Tak aká farba to bude dnes?" :) V otázke strihu som bola takmer stále verná jednému, postupnému dlhému, no pred viac ako rokom som sa rozhodla pre tzv. "long bob". Bola to príjemná zmena, vlasy som si dala viac skrátiť dvakrát, no predsa len sa lepšie cítim s vlasmi dlhšími. Svoju "korunu krásy" som si prestala farbiť na jeseň 2014. Jednoducho som sa tak po rokoch trápenia vlasov rôznymi farbami rozhodla a stále ma to drží. Kaderníčku navštevujem cca dvakrát do roka, kedy mi zostrihá suché končeky a vnesie do mojich vlasov opäť trošku života a ľahkosti. Nedávno som mala možnosť vyskúšať nové stylingové prípravky z radu EIMI od značky Wella a špeciálne jeden z nich si ma úplne získal!

Páčia sa mi prirodzené vlasy, prirodzené farby a jednoduché strihy. S podobnou myšlienkou vznikla aj produktová rada EIMI od značky Wella. Veľmi sa mi páči balenie týchto prípravkov, moderný matný vzhľad vyzerá skvelo a krúžky na vrchu fliaš, ktoré značia úroveň spevnenia sú obrovským pomocníkom.


Najviac zo všetkých ma zaujal suchý šampón Dry Me, ktorý používam denne. Dodá vlasom objem pri korienkoch, a čo je najlepšie, nemusím si tak často umývať vlasy. Teraz, keď ich mám opäť dlhšie mi ich umytie a vysušenie trvá oveľa dlhšie, takže keď túto tortúru môžem aspoň o pár dní oddialiť, som rada. Má neskutočne príjemnú vôňu a nezanecháva otravný biely povlak na vlasoch. Na odstránenie mazu obsahuje tapiokový škrob a vlasy sú po jeho použití svieže a poddajné. Stačí nádobku pretrepať a z diaľky cca 25 cm nastriekať ku korienkom. Ja ho zvyknem používať hlavne v okolí tváre. Potom stačí už len prstami vmasírovať do vlasov a hotovo :) 


Vlasy si po umytí vždy musím vysušiť fénom. Umývam si ich vždy večer pred spaním, a keby som išla spať s mokrými vlasmi, zaručenie ich mám do rána nepekne spľasnuté. Keďže to sušenie chcem mať čím skôr za sebou, používam najvyššiu možnú teplotu vzduchu. Na ochranu vlasov pred teplom som vyskúšala dvojzložkový sprej na ochranu vlasov Thermal Image. Obsahuje zložku, ktorá vlasy ochráni až pred teplotou 220 stupňov napríklad i pri použití kulmy či žehličky. Ja tieto inštrumenty používam veľmi zriedka, no aj ten fén je pre vlasy celkom silná tepelná záťaž. Druhá zložka v tomto prípravku vlasy krásne vyhladí a dodá im prirodzený lesk. 


Už sa teším, keď bude vonku tak teplo, že si vlasy nebudem musieť sušiť fénom vôbec. Práve v lete sa mi veľmi páči nosiť tzv. beach waves, nedbalé vlnky, ktoré vyzerajú ako od mora. Praktickým pomocníkom k ich vytvoreniu je určite sprej Ocean Spritz. Obsahuje minerálnu soľ, chráni vlasy pred dehydratáciou a nebezpečným UV žiarením. Stačí ho nastriekať do vlhkých vlasov, nechať voľne uschnúť a dokonalý plážový účes je na svete. Dúfam, že už čoskoro ho vďaka počasiu budem používať oveľa častejšie. 

Produkty Wella EIMI nájdete v každom dobrom kaderníctve :) SHARE:

2 komentáre

Blogger Template Created by pipdig