24. apríla 2016

Makeup Revolution vs. Urban Decay


Vždy to bolo aj bude tak, že značky cenovo dostupnejšie sa snažia napodobniť a priblížiť značkám drahším. Chápem, nie každý si tie vyššie zančky môže dovoliť, ale oplatí sa vôbec v konečnom dôsledku kupovať tie lacnejšie "alternatívy"? Teraz konkrétne hovorím o očných tieňoch. Pred časom sa ku mne dostala paletka Makeup Revolution Iconic 2, ktorá má byť náhradou za Naked 2 paletku od značky Urban Decay. Ako tento lacnejší "dupe" dopadol v mojom teste? 
Podľa môjho názoru majú obe paletky spoločnú len farebnú kombináciu studených tieňov v samotnej paletke. Po ich aplikácii na kožu, či samozrejme priamo na oči je rozdiel markantný. Najväčší je v kvalite jednotivých tieňov a v ich (ne)pigmentácii. Naked 2 od Urban Decay mám v zbierke už roky, nikdy ma nesklamala, tiene sú perfektne pigmentované, jemnučké, maslové a pracuje sa s nimi úžasne jednoducho. Naopak, paletka Iconic 2 je veľmi málo pigmentovaná, farby sú po nanesení úplne rozdielne ako v paletke a ich výdrž nestojí ani za reč. Hoci je rozdiel v cene týchto dvoch líčidiel obrovský, určite odporúčam investovať do originálu. Je to zaručená kvalita! Vydrží Vám veľmi dlho, pretože vďaka pigmentácii nemusíte tieň nanášať opakovane, aby ste dosiahli želaný farebný odtieň a intenzitu. S touto paletkou hravo vyčarujete jemný zemitý look na bežné nosenie či výrazné smokey eyes na večer. Súčasťou balenia je aj štetec s dvomi koncami, na nanášanie tieňov a na ich dokonalé vyblendovanie dostratena a podkladová báza pod tiene. V paletke Iconic 2 sa tiež nachádza štetec, no žiaľ ten narobil viac škody než osohu, ale tak za sedem eur nemôžem čakať nič viac.. 
Z môjho pohľadu sa vždy viac oplatí investovať do kvality, než do kvantity. Radšej mať jednu poriadnu paletku, ktorá vydrží roky a dá s ňou vyčarovať nespočetné množstvo líčení, ako nejakú lacnejšiu akože alternatívu.. Toto isté u mňa platí aj pri kabelkách, topánkach, okuliaroch, či oblečení.. SHARE:

6 komentárov

 1. Neskutočné fotky máš! Neopísateľná energia z nich vyžaruje! :)
  Vždy sa rada vraciam na tvoj blog, je vážne unikátny! ♥

  |SYDNEYSLEEK|

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám taky obě paletky a asi záleží na typu pleti/kůže? Protože já mám pocit, že ta Makeup Revolution má výraznější barvy a Naked je taková jemnější, přirozenější. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. na mojej snehulienkovskej pokozke sa MR na UD ani nechyta, uplne minimalna pigmentacia..

   Odstrániť
 3. Naked2 mám tiež a aj keď bežne očné tiene nepoužívam, táto univerzálna paletka je pre mňa totálna nutnosť.
  Victoria's secrets

  OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig