16. februára 2016

Moving to Prague?!


Praha bola moja láska už od prvého razu, kedy nás tam pred rokmi naši zobrali. Asi to máme obe aj so ségrou zakódované v génoch alebo čo. Slovensko mi je akési malé. A vždy bolo. Len teraz sa tým začínam seriózne zaoberať. Vždy ma fascinovali veľké mestá plné rozmanitých ľudí. A Praha, na rozdiel od akéhokoľvek mesta na Slovensku taká je. Pre niekoho na výlet, na návštevu, pre mňa na život. Uvidíme.. No zatiaľ niečo z môjho(nášho) uplynulého predĺženého víkendu tam. 
Náměstí Míru

Len tak sa túlať malebnými uličkami s prekrásnou architektúrou. Jednoducho "pražiť". To je to, čo ma baví. Po rokoch máme už nejaké tie svoje trasy a chodníčky zaužívané. Väčšinou metro využívame minimálne, z nášho výhodiskového bodu na Vinohradoch to ani nie je potrebné. Raňajky v Costa Coffee, peši na Václavák, uličkou Na Příkopě nikdy neprejdem s prázdnymi rukami, je tam totiž najlepšia Zara, v akej som kedy bola. Prašná brána, Palladium na Námestí republiky. Ak chcete ochutnať najlepšiu sviečkovú na svete, určite zájdite do Café Imperial, kde spokojnosť okrem mňa zaručuje aj sám vychýrený Zdeněk Pohlreich. Rezervácia je potrebná a nebojte sa, nestojí to majland. 
Staroměstské Náměstí & Orloj

Staromák a Parížska ulica, to musí byť vždy. Bez toho sa mi návšteva stovežatej neráta. Hoci, ešte som nedospela do štádia, kedy chodím na najluxusnejšiu ulicu v Prahe aj nakupovať, nie len obzerať výklady. S príchodom značky COS sa aj toto asi zmení, našťastie. Konečne sa mi podarilo navštíviť populárnu kaviareň Cafe Cafe na Rytířskej ulici. Vystáť si polhodinovú radu pri dverách sa oplatilo, kaviarnička je to krásna, no prišla mi veľmi uponáhlaná a v sobotu popoludní preľudnená. 


Pôvodne som si myslela, že v sobotu večer bude Tower Park na Žižkove preplnený. Tešili sme sa na krásny výhľad na mesto z vyhliadky. Za dvesto kaček a za pár sekúnd ste hore. Z tohoto som bola doslova našená, najmä teda z miestnosti plnej originálnych kresiel, v ktorých keď sa započúvate do ruchu veľkomesta, tak to naozaj stojí za to. Jedine osvetlenie neprialo ajfónovým fotkám, no čo už, zážitok nadlho sme si odniesli. 
Nie som veľmi "burgrová", no sis navrhla na obed jednu malú útulnú reštiku na Italské ulici. A dobre spravila! Fantázia! Nebíčko v papuľke! Reč je o Dish Burger, sem sa určite vrátime. Jasné, že som z Prahy neodišla s prázdnym kufrom. Ledva som ho zavrela :) Čo som tam ulovila sa dozviete už cez víkend, kedy sa chystám všetko pekne nafotiť a nahodiť na blog. 


Pondelkové raňajky v Starbucks. Vyskúšala som sójové caramel macchiato, pretože klasické mlieko som už úplne vyradila a musím Vám povedať, že chutilo perfektne. Teší ma, že v Starbucks si druh mlieka môžete vybrať a nemusíte sa obmedzovať ani keď laktóza nie je Vaša kamoška. 

A čo Vy? Boli ste už v Prahe? Čo na nej máte najradšej? 
PS: Fotky sú len iPhonové, instagramové, všelijaké, preto tá rozmanitosť :)SHARE:

1 komentár

  1. Praha je fascinujúca, také mesto na Slovensku fakt nemáme, chodievam tam pomerne často, lebo tam mám rodinu a boli sme tam na prvej dovolenky s našimi na týždeň, takže som si ju pekne zmapovala. V niektorých častiach sa už aj vcelku vyznám. Je to skrátka veľkomesto, pre mňa však na život nepraktické, neviem ťažko hodnotiť, výlety do Prahy milujem, ale žiť by som tam natrvalo asi nechcela, síce naše hlavné mesto je možno omnoho komplikovanejšie a nemá metro, ale zatiaľ ostávam na Slovensku.

    OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig