24. januára 2016

My Perfume Collection


Parfémy som začala milovať na strednej škole. Vtedy som mala vždy jeden, až kým som ho neminula. Začínala som s Dolce & Gabbana Light Blue a Chanel Chance Eau Fraiche. Všetko jemné svieže vône. Neskôr sa môj vkus zmenil a začala som preferovať ťažšie vône, ktoré mali v sebe vanilku, pižmo, pačuli či bergamot. Môžem povedať, že mojou najväčšou srdcovkou je a navždy ostane Chanel Coco Mademoiselle, hoci ju momentálne vo svojej zbierke nemám. Chcela som totiž trochu experimentovať a vyskúšať aj niečo iné. S jednou vecou sa Vám ešte priznám, nemám problém si parfém kúpiť cez internet, stačí mi popis jeho zloženia a samotnú vôňu si viem dokonale predstaviť a doteraz mi to vždy vyšlo :)

I fell for perfumes while going to high school. At that time I only had one till it wasn't empty. My first were Dolce & Gabbana Light Blue and Chanel Chance Eau Fraiche. Soft fresh fragrances. Then I started to prefer deeper scents of vanilla, musk, patchouli or bergamot. My top favorite perfume of all times is and always will be Chanel Coco Mademoiselle, even though I don't have it in my collection right now. I just want to explore some other fragrances. I'll tell you a secret. I don't have any problems buying perfumes online. I just read the ingredients and I can imagine the scent itself. It always worked for me :)Do mojej súčasnej kolekcie pribudol ako posledný, priviezla som si ho v lete z Paríža. Je to živá energická vôňa, sýta kvetinová a hravá. Hlavnými zložkami je osviežujúci grepfruit, pomaranč, jasmín a céder. Hodí sa skôr na jarné či letné obdobie. 

I brought this one from Paris last summer. It's a lively fragrance, radiant with energy. This vibrant floral scent creates a playful impression with invigorating Grapefruit, Blood Orange, Jasmine, Cedar and Iris notes. It's suitable for spring or summer season. 
Túto zbožňujem. Zmyselná, pudrová a sexy. Grep, bergamot, pačuli, jasmín a teplé santalové drevo. Dokonalá na rande. 

I adore this one. Seductive, powdery and sexy. Grapefruit, bergamot, pachouli, jasmine and warm sandalwood. Perfect for a date night. 
Dlho som túžila po tejto vôni a dostala som ju minulý rok ako darček z Dubaja. Splnila moje očakávania na sto percent! Teplá drevitá vôňa snúbiaca sa so sviežim morským vánkom. Ľahučká a jemná. Na jar príde opäť jej čas, no bojím sa, čo budem robiť keď mi dôjde...

I longed for this one for a long time and I was given it as a present from Dubai last year. It met my expectations completely. Worm woody scent combined with fresh sea breeze. Soft and light. Perfect for upcoming spring but I'm afraid of running out of it soon...
Byť verný sa oplatí. Hlavne v americkej Sephore :) Za vernostné body som minulý rok dostala tento rollerball. Podmanivá zmes pivonky a pižma si ma získala. Celý svoj pobyt v NYC som nepoužívala nič iné a túto vôňu mám spojenú práve s týmto minuloročným výletom do Veľkého jablka. 

It pays to be loyal. Especially in US Sephora :) I was given this rollerball for the points on my Sephora Card. Captivating blend of delicate peony and tender musk really got me. I was using it during the whole NYC stay and this scent will always take me back to our last years trip to Big Apple. 
Momentálne moja najpoužívanjšia. Zbožňujem vanilku. Jej teplá a podmanivá vôňa je skvelá do chladných zimných dní. Ako vidno na fotke, ostáva mi už len pár kvapiek, no našťastie sa dá zohnať v pražskom butiku Ingredients, do ktorého sa čoskoro chystám. Táto vôňa si v mojej kolekcii vydobila stálu pozíciu, nikdy ma neomrzí. 

My current most used. I love vanilla. Warm and seductive scent is great for this cold winter weather. As you can see in the picture, I have only couple drops left. I'm more than happy that I can find this fragrance and many more in Ingredients boutique in Prague. This scent is now a staple in my collection and will always be. Aké sú Vaše obľúbené parfémy? Aký by ste mi odporučili vyskúšať?
What are your favorite perfumes? Which one would you recommend me? 
SHARE:

2 komentáre

  1. mon
    mne sa paci Guess Girl-uz ju mam druhykrat http://www.parfums.sk/guess/girl-toaletna-voda-pre-zeny/
    a Hugo Boss Boss Woman http://www.parfums.sk/brands/?f=1-1-1203

    OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig