8. apríla 2014

My Manicure Routine

Mať krásne upravené nechty nemusí stáť množstvo času ani peňazí. Netreba dokonca ani profesionálny salón. Stačí pár základných pomôcok a ukážkové ruky si môžete vyčarovať aj doma. Do základnej výbavy na domácu manikúru si určite zaobstarajte sklenený a penový pilník, výživný krém na ruky a to je všetko :) Ja osobne si nechty nestrihám, len pilníkujem a celkom často ich nosím len tak nenalakované. V poslednej dobe si ich tvarujem do prirodzene oblého tvaru a dĺžku tesne presahujúcu nechtové lôžko. Každý večer pred spaním a vždy keď odchádzam z domu alebo mám jednoducho pocit suchých rúk si ich nakrémujem s mojím najobľúbenejším krémom na ruky na svete, s Kamilom. Zoženiete ho naozaj všade, napríklad v Tesco alebo DM Drogeriemarkt. Keď mám chuť si nechty nalakovať, nesmú mi chýbať tri základné "inštrumenty", bez ktorých si už neviem predstaviť život :))

Vždy, VŽDY používam podkladový priesvitný lak, a to odporúčam aj Vám. Chráni nechty pred zažltnutím a konkrétne tento môj Natural Nail Strenghtener od OPI mi nechty aj spevňuje. Nehustne, a preto mi vydrží aj viac než rok. Dôležitou súčasťou môjho manikúrového rituálu je geniálny najlepší na svete Seche Vite Dry Fast Top Coat. Nanášam ho po nalakovaní nechtu dvomi vrstvami farebného laku, najčastejšie OPI, ESSIE alebo Sally Hansen. Okamžite dodá "gélový" vzhľad a lesk, chráni farbu pred olupovaním a mne osobne aj pri umývaní riadu a bežnom používaní mojich rúk vydrží dokonalá manikúra 6-7 dní. Podľa môjho názoru, ak investujete do kvalitného podkladového a vrchného laku, ten farebný môžete zvoliť aj lacnejší, dostupnejší, predsa len farbu na nechtoch meníme sezónne, či podľa nálady, od ružovej cez modrú až po zlatú. Ak sa Vám trasú ruky, alebo se vloudí chybička, použite korektor laku na nechty v pere. Najradšej mám tento od Essence. Je cenovo nenáročný a vďaka vymeniteľným špičkám vydrží aj celý rok :) 

Dúfam, že Vám moje tipy a triky aspoň trošku pomôžu k dokonalým a pôvabným rúčkam. Ak ma sledujete na Instagrame NfashioN_By_Nina, tak tieto fotografie určite poznáte. Sú to moje mani kreácie a mohli by Vás inšpirovať. Ak ma náhodou na Instagrame nesledujete, tak to určite napravte, prispievam takmer každý deň a inšpirácie predsa nikdy nie je dosť, však? :) 

xoxo. Nina :)

SHARE:

14 komentárov

 1. Krásné nehty :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásné laky na nehty, do péče o nehty je dle mého třeba investovat - podkladové laky a tak, přece jen ty levnější nejsou úplně nejzdravější a pak se škodliviny vstřebávají přes nehty do těla

  Jinak, já jsem zastáncem pěstěných nehtů, takže se o ruce pěkně starat a už i tak namáhaným nehtům dávat výživu

  A ještě druhé jinak, já si za nehty ráda připlatím - mam pak jistotu, že jsou nehty zdravé a bez všelijakých škodlivých látek :)

  Blondies z My Blond World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Akú manikúru a ,,outfit" chystáš na Veľkú noc :-)?
  (Lucy)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. obdivujem ťa, nikdy si nedokážem tak super udržovať ruky :)

  http://michelleeskingdom.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. nádherný blog, moc se mi líbí tvoje příspěvky! :) sama mám začínající blog a byla bych moc ráda, kdyby sis udělala čas a podívala se na něj :)
  http://anovam.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. manicure routine is very important for me also...

  OdpovedaťOdstrániť

Blogger Template Created by pipdig