12. marca 2014

My New Love

Ani zďaleka sa nepovažujem za športovca. Moja fyzická aktivita bola dlho obmedzená len na hodiny telesnej výchovy v škole a na občasné hodiny nejakého aerobicu. Potom pribudla posilka s trénerom, pravidelné taebo, trampolínky, pilates, crossfit.. A potom prišla ONA! Vždy ma lákala a zaujímala. Dokonca som si kedysi v horoskope prečítala, že pre moje znamenie je najvhodnejší presne tento druh pohybu! A keď som sa dozvedela, že sa JU môžem učiť len na skok od nášho bytu, nebolo o čom. Slovo dalo slovo a s mojou najdrahšou parťáčkou sme jej v januári doslova úplne prepadli! :)

Pýtate sa, čo ma tak chytilo za srdce? Ashtanga Yoga!!! V úžasnom útulnom prostredí yoga room Yogister pod vedením skvelej trpezlivej Mišky a jej hostí praktizujeme I. sériu Ashtanga Yogy tradičným štýlom Mysore. Ashtanga yoga je starobylý systém jogy, ktorej tradícia má už vyše 5000 rokov a pochádza z mesta Mysore v južnej Indii. Jej základom je logicky presne zostavená sekvencia pozícií, ktoré sa cvičia dynamicky v rytme dychu. Dych je teda prvý základný a aj najdôležitejší prvok v Ashtanga yoge a vďaka tomu sa dynamické cvičenie pozícií nezameriava len na fyzickú stránku človeka ale hlavne na vnútornú rovnováhu, kontrolu a disciplínu. Mysore štýl je charakteristický tým, že žiak sa najskôr postupne učí ako dýchať a ako dych zapojiť do samotného cvičenia. Postupne, krok po kroku sa učí nové pozície. Učiteľ ho vedie podľa jeho individuálnych možností a schopností, ak treba, pozície modifikuje a hlavne pristupuje k žiakovi ako k jednotlivcovi. Mysore štýl je teda možnosť ako postupovať a cvičiť vlastným tempom, bez obmedzovania skupinou. Na cvičenie treba jedine protišmykovú podložku, čo najmenej oblečenia (ideálne tielko a šortky) a ak na hodinu náhodou neprídete s dobrou náladou, pri odchode je jej prítomnosť zaručená! :)


No čo, vyskúšate ju aj VY?
NAMASTE :)
PS: Momentálne praktizujeme yogu 2-3x do týždňa a k tomu 2x týždenne makáme vo fitku s trénerkou, lebo IF YOU CAN DREAM IT, YOU CAN DO IT!!! :)  SHARE:

4 komentáre

Blogger Template Created by pipdig