19. septembra 2012

Are You Preppy?

Poznáte štýl preppy? Určite áno, možno len o tom neviete. Je to štýl obliekania tých, ktorí vždy vyzerajú dokonale upravení, ako by sa o to ani nesnažili. Typický je pre absolventov svetových univerzít, ako Harvard, Princeton, či Yale. 


Základom šatníka sú klasické kúsky, košele, polokošele, ľanové nohavice, mokasíny, sukne a šaty po kolená, a to všetko najčastejšie v bielej, sivej, béžovej, či námorníckej modrej farbe. Tento spôsob obliekania však už dávno nie je len výsadou bohatých absolventov univerzít zvučných mien a ich rodinných príslušníkov. Vďaka módnym značkám ako Ralph Lauren, Lacoste, Gant či Tommy Hilfiger môžeme byť "preppíkmi" všetci, rovnako ako Pippa Middleton, Gwyneth Palthrow, či Daniela Peštová.

Preppy pristane každej vekovej kategórii, stačí sa držať hesla "Menej je viac". Univerzálnym návodom ako na to sa stala publikácia The Preppy Handbook, ktorá vyšla v roku 1980 a odvtedy ju nič neprekonalo. Ak chcete aj Vy vyzerať za každých okolností a v každom veku skvelo, buďte preppy :)


SHARE:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

Blogger Template Created by pipdig