12. júla 2012

Anna Bauer : BACKSTAGE

Angelika Taschen prináša na český a slovenský trh prvú knižnú publikáciu svojho vydavateľstva Angelika Books.
Pavleye Art and Culture v exkluzívnej spolupráci s Dreamhouse living concept store Oh So a vydavateľstvom Angelika Books prináša komplexného sprievodcu zákulisím módneho priemyslu tretieho tisícročia. Nemecká fotografka žijúca v New Yorku – Anna Bauer v projekte BACKSTAGE predstavuje súbor čiernobielych polaroidových portrétov hlavných protagonistov najväčších módnych show v New Yorku, Miláne, Londýne a Paríži. 


Návrhári, modelky, investori, kritici, stylisti aj módni fotografi predstavujú ucelený pohľad do priestoru, ktorý predáva nablýskanú ilúziu. Ich priamym pohľadom do objektívu, ANNA BAUER nezachytáva len povrch, ale poodhaľuje i dušu. Osobnosti ako Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Raf Simons, Stella McCartney, Anna Wintour, Carine Roitfeld, Mario Testino, Juergen Teller, Claudia Schiffer, či Kate Moss, ktorým tradične prináleží obálka, sú iba reprezentatívnou vzorkou plejády 250-tich veľvyslancov módnej kultúry zobrazených v knihe.

„Spoluprácou s Angelikou Taschen nadväzujeme na podporu publikačnej činnosti, ktorú sme ako Pavleye Art and Culture začali produkciou dvoch výstavných katalógov fotografa Davida LaChapella. Knihy, ktoré vydávame, distribuujeme alebo zastupujeme zobrazujú balansovanie módne fotografie medzi umením a estetikou. Naším cieľom je prinášať stredoeurópskemu publiku umelca svetového mena a každá naša kniha alebo projekt je dielom osobnej spolupráce," povedal Jozef Pavleye, riaditeľ Pavleye Art and Culture.

„Living Concept Store predstavuje zdroj inšpirácie v oblasti interiérového dizajnu, ktorého prirodzenou súčasťou je knižnica. Mojím cieľom je poskytnúť jedinečné knihy, ktoré v kontexte interiéru vyznejú ako malé umelecké dekorácie. Vďaka spojeniu s Angelikou Taschen a Pavleye Art and Culture poskytujem klientom jedinečný vizuálny zážitok," vyjadrila sa na margo projektu Biljana Lazovič, majiteľka Dreamhouse living concept store Oh So.

„S Annou Bauer sme sa zoznámili počas londýnskeho týždňa módy, kde nám predstavila koncept knihy BACKSTAGE. Umeleckým riaditeľom je Fabien Baron, intro napísal Tim Blanks a dielo vydala Angelika Taschen, čo je elitný trio. Podobný model sme aplikovali pri výbere partnerov v Prahe. Jakub Polanka v Paríži navrhol koncept výkladu na Parížskej 21 a spoločnosť Dreamhouse vo svojich priestoroch hosťuje podpisovú akciu. Sprievodným programom podujatia je premietanie dokumentu Karen Morrison, ktorý predstavuje genézu vzniku knihy," uviedol Milosh Harajda, kreatívny producent projektu.


zdroj: www.top-fashion.sk
SHARE:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

Blogger Template Created by pipdig